A 2021-ben visszavonult olimpiai ezüstérmes úszó a decemberi budapesti rövidpályás világbajnokság nemzetközi nagykövete lett, de nem érzi, hogy mindennap az uszodában kellene tevékenykednie.
Az edzői visszaélés nemcsak egy sportoló teljesítményére van hatással, hanem a mentális egészségére is. Minél több sportoló hozza be a témát a közbeszédbe, és veszi rá a környezetet – a szövetségeket, a klubokat, az edzőtársadalmat – a cselekvésre, annál inkább beszűkül a tere a visszaéléseknek.
Bocsánatot kért és segítséget ígért a Magyar Úszó Szövetség azoknak a sportolóknak, akik áldozatául estek Turi György testi és lelki terrort is felvonultató edzői módszereinek.
A kétszeres olimpiai bajnok szerint a testi fenyítés gyerekkorában a sport része volt. Edzője elismeri a verést, de mint mondja, az a gyerek saját érdekében történt, hogy kicsit keményebben dolgozzon.
A Magyar Úszó Szövetség csütörtöki, Kaposvárott tartott elnökségi ülésén megtárgyalta a Turi György mesteredző korábbi edzői munkájáról, munkamódszeréről nyilvánosságra került információkat. Ezt követően úgy döntöttek, öttagú bizottságot alakítanak, amely a közeljövőben meghallgatja valamennyi érintettet, és jelentést készít a történtekről. Turi György az ülésen bejelentette, mindenben együttműködik a bizottsággal, és a jelentés elkészültéig önként felfüggeszti tevékenységét, mint a MÚSZ szakmai alelnöke, illetve az edzőbizottság elnöke.
Turi György úszóedzőt az utóbbi hetekben súlyos vádakkal illették volt tanítványai, a tréner pedig ezek közül többet el is ismert. Azt mondta: "előfordult, hogy végleg elfogyott a pedagógiai eszköztáram". Azonban kitart amellett, hogy szexuális zaklatást nem követett el.
Folytatódik az úszóbotrány: korábban Cseh László beszélt testi fenyítésről, Turi György edzői módszereiről, most Kiss Noémi, az ismert író állt elő azzal, hogy az edző egyszer „agyba-főbe” vert egy fiút a WC-ben, mert nem jól teljesített.